publicitate

Farmacii

Farmacie veterinara Suceava, Fălticeni, Rădăuți, Suceava

Farmacie veterinara Suceava

Farmacie veterinara Suceava, Fălticeni, Rădăuți, Suceava

Farmacie veterinara Suceava, Fălticeni, Rădăuți, Suceava. O farmacie veterinară este o unitate medicală specializată în furnizarea de produse farmaceutice, suplimente nutritive și alte articole necesare pentru îngrijirea și tratamentul animalelor. Acestea sunt similare cu farmaciile umane, dar se concentrează exclusiv pe medicamentele și produsele destinate animalelor. Farmaciile veterinare sunt destinate atât animalelor de companie, cât și animalelor de fermă sau de la fermele zootehnice.

publicitate

Farmacie veterinara Suceava, Fălticeni, Rădăuți, Suceava. Farmaciile veterinare oferă o gamă largă de produse, inclusiv medicamente prescrise de medicul veterinar, produse pentru îngrijirea pielii și a blănii, suplimente alimentare, hrana specială pentru animale, produse pentru igiena orală și alte articole necesare pentru sănătatea și bunăstarea animalelor. De asemenea, pot furniza și servicii de consiliere și informații legate de administrarea medicamentelor și de îngrijirea animalelor.

publicitate

Medici sau farmacisti specializati. Farmacie veterinara Suceava, Fălticeni, Rădăuți, Suceava

Farmaciile veterinare sunt administrate de personal calificat, inclusiv farmaciști veterinari, care sunt specializați în medicamentele și tratamentele veterinare. Acestea lucrează în strânsă colaborare cu medicii veterinari pentru a asigura furnizarea corectă a medicamentelor și a altor produse necesare pentru tratamentul și îngrijirea animalelor.

publicitate

Prin urmare, farmaciile veterinare joacă un rol esențial în îngrijirea și tratamentul animalelor, asigurându-se că acestea au acces la medicamentele și produsele adecvate pentru a le menține sănătoase și a le îmbunătăți calitatea vieții.

publicitate

Farmacie veterinara Suceava, Fălticeni, Rădăuți, judetul Suceava

Într-o farmacie veterinară, puteți realiza următoarele activități:

publicitate
  1. Achiziționarea de medicamente veterinare. Farmacia veterinară oferă o gamă largă de medicamente pentru tratarea diferitelor afecțiuni și boli la animale. Puteți achiziționa medicamente prescrise de medicul veterinar pentru animalul dumneavoastră sau puteți obține recomandări de la farmacistul veterinar privind produsele adecvate pentru starea de sănătate a animalului. Farmacie veterinara Suceava, Fălticeni, Rădăuți, Suceava.
  2. Obținerea de suplimente nutritive și vitamine. Farmaciile veterinare oferă și suplimente nutritive și vitamine specifice pentru animale, care pot fi utilizate pentru a îmbunătăți starea generală de sănătate sau pentru a susține un tratament specific.
  3. Achiziționarea de produse pentru îngrijirea animalelor. Farmaciile veterinare oferă produse pentru îngrijirea și igiena animalelor, cum ar fi șampoane, perii, pastă de dinți, periuțe de dinți și alte produse pentru igiena orală, tratamente pentru piele și blană, produse pentru gestionarea paraziților și alte articole necesare pentru îngrijirea corectă a animalelor.
  4. Consultanță farmaceutica. Farmaciile veterinare au farmaciști veterinari specializați care pot oferi consultanță și sfaturi cu privire la utilizarea corectă a medicamentelor veterinare, administrarea acestora, posibile interacțiuni medicamentoase sau orice alte întrebări legate de produsele farmaceutice pentru animale.
  5. Achiziționarea de hrană specializată. Unele farmacii veterinare oferă și hrană specializată pentru animale, cum ar fi hrana dietetică pentru animalele cu afecțiuni specifice sau hrana pentru animalele cu nevoi nutriționale speciale.
  6. Recomandări de îngrijire și sănătate. Farmaciile veterinare pot oferi informații și recomandări privind îngrijirea generală a animalelor, gestionarea problemelor de sănătate minore, igiena dentară, programul de vaccinare și orice alte aspecte legate de sănătatea și bunăstarea animalelor.

Este important de menționat că anumite medicamente și produse pot necesita prescripție de la medicul veterinar, în funcție de legislația locală și de specificul produsului. În astfel de cazuri, farmaciile veterinare vor solicita prescripția medicală înainte de a furniza produsul solicitat. Farmacie veterinara Suceava, Fălticeni, Rădăuți, Suceava.

publicitate

Lista completa – farmacie veterinara Suceava (Suceava, Fălticeni, Rădăuți)

In conditiile in care va aflati in judetul Suceava, intr-unul din orasele Suceava, Fălticeni, Rădăuți va invitam sa identificati farmacia veterinara potrivita in tabelul de mai jos.

publicitate
SUCEAVAS.C. VETSAN‐MED S.R.L.strada Octav Bancila, fn0723670348
SUCEAVAVELCRIS FARMSTR. GHE DOJA NR 40722522782
SUCEAVAS.C. MARGIVET S.R.L.MARGINEA NR 9900230416010;
0744202730
SUCEAVAS.C. ANIMA FARM S.R.L. ‐ SUCEAVASTR ZORILOR NR 3, BL 110744613245
SUCEAVAS.C. ALGAMAR S.R.L. ‐ PREUTESTISTR UNIRII NR 4, BL4, SC A0766366839
SUCEAVATOM VET FARMSTR PETRU MUSAT NR 30744974421
SUCEAVAFARMAVETSTR PETRU MUSAT BL 140230526521
SUCEAVAKONTIKISTR. SF GANRII,  NR20744245788
SUCEAVAS.C. TEOVET S.R.L ‐ SCHEIAIACOB ZADIC FN0722787135
SUCEAVAMEDIVETSTR E HURMUZACHI0744849220
SUCEAVAS.C. QUO VADIS IMPEX S.R.L. ‐ STULPICANISTULPICANI0230574751
SUCEAVAKONTIKISTR PUTNEI, NR 1 RADAUTI0744245788
SUCEAVAVETFARM BODNARSTR VOLOVATULUI NR 550724389578
SUCEAVAS.C. HELMI‐VET S.R.L.STR VOLOVATULUI NR 740743616056
SUCEAVAS.C. HELMI‐VET S.R.L.STR 1 MAI NR 30743616056
SUCEAVAS.C. HELMI‐VET S.R.L.STR BOGDAN VODA0743616056
SUCEAVAVET EXPERTSTR MITOCELULUI NR 200742056654
SUCEAVAS.C. PAUSERIU MED‐VET S.R.L.BROSTENI NR 140740034208
SUCEAVADORAVETSTR ALEXANDRU VLAHUTA NR 340723418384
SUCEAVAS.C. DULGHERU FARMVET S.R.L.‐VATRA
DORNEI
STR 22 DECEMBRIE NR220740648051
SUCEAVAORESIA FARMMOLDOVITA0745947080
SUCEAVAANDOR INTERNATIONALVASILE ALECSANDRI0230524137
SUCEAVAFARMAVETVICOVU DE SUS NR 6530230526521
SUCEAVACOMPLEX IOSUBSALCEA0757380559
SUCEAVAFARMAVETLITENI0230526521
SUCEAVAFARMAVETSTR PUTNEI NR 1
SUCEAVABucovinavetNICOLAE BELDICEANU BL 25 SC B AP 100755890553
SUCEAVAS.C. HELMI‐VET S.R.L.VICOVU DE JOS0743616056
SUCEAVAS.C. HELMI‐VET S.R.L.PIATA MICA ALEEA PIETONALA0743616056
SUCEAVAS.C. HELMI‐VET S.R.L.PIATA REPUBLICII D3 D40743616056
SUCEAVAS.C. HELMI‐VET S.R.L.PIATA UNIRII FN0743616056
SUCEAVAACTIVMEDSTR REPUBLICII NR 2150728034295
SUCEAVABIGVETSTR CURTEA DOMNEASCA NR 50748273308
SUCEAVAS.C. GEO MARIA S.R.L. ‐ CAJVANACAJVANA NR 5360740599716
SUCEAVAOZZY FARMVETSTR UNIRII NR 390756713239
SUCEAVAS.C. HELMI‐VET S.R.L.VOLOVAT NR 1044A0743616056
SUCEAVAS.C. HELMI‐VET S.R.L.BD 2 GRANICERI BL 40743616056
SUCEAVAS.C. HELMI‐VET S.R.L.BD 2 GRANICENI BL 40743616056
SUCEAVAUVAVET‐PETSTR MARTISORULUI NR 20752909304
SUCEAVAB TOTAL BCURTEA DOMNEASCA  NR 50741533015
SUCEAVAFARMAVETSCHEIA0230526521
SUCEAVATIGMAVETSTR PETRU RARES
SUCEAVAVABRO RETAILCALEA UNIRII NR 220729008854
SUCEAVAS.C. TEOVET S.R.L ‐ SCHEIAARBORE0747688604
SUCEAVAPREMIUM VET1 DECEMBRIE 1918 FR 2
SUCEAVANEW FARMVETSTR 1 MAI NR 30743616056
SUCEAVABucovinavetBOGDANESTI NR 1540755890553
SUCEAVAASVU‐SPOTILISESTI NR 4860729008854
SUCEAVASEBIKITSTR CAPORAL0722622829
SUCEAVABucovinavetDOLHASCA0755890553
SUCEAVAPREMIUM VETSTEFAN CEL MARE NR 240744175424
SUCEAVAVETEODIMITRIE ONICUL NR 10722787135
SUCEAVADAISY FARMAVETVASILE ALECSANDRI
SUCEAVAVAD VETSTR HALEI NR 70757284838
SUCEAVAS.C.PETRU‐ADRIAN‐VET S.R.L.MilisautiSTR TEILOR 20742851981
SUCEAVAMOLDO VETSTR VICTORIEI0726726881
SUCEAVAMOLDO VETSTR PRINCIPALA 3120726726881
SUCEAVADORA VET FLAVIASTR REVOLUTIEI
SUCEAVAMEDSLATINASLATINA 18528564573
SUCEAVAVICOV VETMIHAI EMINESCU NR 90740149639
SUCEAVAVETEOSTR ZAMCII 3080747688605
SUCEAVADRN VETERINARYA CLINIC FARMSTR OBORULUI0723492699
SUCEAVABOROAIA VETBOROAIA0745028328
SUCEAVAPET PRODUCTCALEA UNIRII NR 170752476966
SUCEAVASIGMA FARM VETMOLDOVITA  BL 6 AP30739852109
SUCEAVADMVIC VETERINARTOMSA VODA 5A0742256030
SUCEAVADACICOVET MEDSTR BISTRITEI NR 100740018044
SUCEAVAOZZY FARMVETPARTER NR 70722425114
SUCEAVAABY PREMIUM VETMARITEI0746524281
SUCEAVAANDOR INTERNATIONALCALEA BURDUJENIFN0745778923
SUCEAVAANDOR INTERNATIONAL388A0745778923
SUCEAVAVETEODUMBRAVENI0747688604
SUCEAVAFARMAVETSTR HALEI FN0747398924
SUCEAVAARCA PET VETGURA HUMORULUI STR UZINEI FN
SUCEAVATRIO MEDICALSTR UNIVERSITATII NR 15
SUCEAVAANDOR INTERNATIONALSTR UNIVERSITATII NR 190230524137
SUCEAVAS.C. PAUSERIU MED‐VET S.R.L.STR NICOLAE NANU 8A0740034208
SUCEAVAZUBISTARSTR PUTNEI 239
SUCEAVAFARMAVETSTR OBORULUI0745113154
SUCEAVAVETEOCALEA UNIRII NR 270747688608
SUCEAVAVAD VETVADU MOLDOVEI 3100757284838
SUCEAVAFARMAVETPIATA G ENESCU , ALEEA PIETONALA0230526521
SUCEAVAPROLIFE BUCOVINA VET SRLS PUTNEI NR 1260758854807
SUCEAVAGEOPRESS VETTODIRESTI0756466497
SUCEAVAMEDVET VICOVCALEA CERNAURI NR 3180742259841
SUCEAVAFARMAVETCALEA BUCOVINEI NR 450745113154
SUCEAVAFARMAVETMARGINEA0745113154
SUCEAVAVLAD NORD VETNR 300757520850
SUCEAVACAB‐VET  ELISVETSTR SUCEVEI NR 190751414522
SUCEAVABucovinavetSTR PRINCIPALA NR 2140745028328
SUCEAVAPROANIMALS TINAG ENESCU NR 200751210618
SUCEAVABUCOVINA PRAXIS SRLFUNDU MOLDOVEI, 3160733645643
SUCEAVAVETEOSTR GARII NR 60747688604
SUCEAVAANIMAVETSTR CETATII NR 20754049300
SUCEAVAKIK MEDVET SRLVICOVU DE JOS NR 1100720757414

Pot trata animale de companie sau animale salbatice intr-o farmacie veterinara din Suceava?

Nu, în general, nu puteți trata animale la o farmacie veterinară. Farmaciile veterinare sunt specializate în furnizarea de medicamente și produse necesare pentru îngrijirea și tratamentul animalelor, dar nu oferă servicii medicale sau tratamente în sine. Farmacie veterinara Suceava, Fălticeni, Rădăuți, Suceava

Pentru diagnosticarea, tratamentul și îngrijirea medicală adecvată a animalelor, este necesar să consultați un medic veterinar. Medicul veterinar are expertiza și calificările necesare pentru a evalua starea de sănătate a animalului dumneavoastră, pentru a face diagnosticul corect și pentru a recomanda tratamentul adecvat. El sau ea poate prescrie medicamentele necesare și poate oferi îngrijire medicală specifică, precum și monitorizarea continuă a sănătății animalului.

Farmaciile veterinare lucrează în strânsă colaborare cu medicii veterinari și se asigură că medicamentele prescrise de aceștia sunt disponibile și pot fi obținute în mod corespunzător. Este important să obțineți consultul și prescripția medicală de la un medic veterinar înainte de a achiziționa medicamente veterinare sau de a începe orice tratament pentru animalul dumneavoastră. Farmacie veterinara Suceava, Fălticeni, Rădăuți, Suceava.

Deci, în concluzie, farmacia veterinară este locul unde puteți achiziționa medicamentele și produsele necesare pentru tratamentul și îngrijirea animalelor, dar tratamentul în sine trebuie efectuat sub supravegherea și îndrumarea unui medic veterinar calificat.

Care este doza potrivită de medicament pentru animalul meu?

Doza potrivită de medicament pentru animalul dumneavoastră trebuie stabilită de către medicul veterinar. Aceasta se bazează pe mai mulți factori, cum ar fi specia animalului, greutatea, vârsta, starea de sănătate și afecțiunea specifică pentru care se administrează medicamentul. Medicul veterinar va evalua acești factori și va prescrie doza corectă în funcție de nevoile individuale ale animalului dumneavoastră.

Este important să urmați întotdeauna instrucțiunile și prescripția medicului veterinar cu privire la doza și modul de administrare a medicamentului. Nu încercați să ajustați sau să modificați doza fără sfatul medicului veterinar, deoarece acest lucru poate avea consecințe negative asupra sănătății animalului dumneavoastră.

Dacă aveți întrebări sau îngrijorări cu privire la doza de medicament pentru animalul dumneavoastră, cel mai bine este să contactați medicul veterinar și să solicitați clarificări suplimentare. Ei vor putea să vă ofere informațiile necesare și să vă asigure că medicamentul este administrat corect și în siguranță pentru animalul dumneavoastră.

Pot cumpăra medicamente fără prescripție medicală? Farmacie veterinara Suceava, Fălticeni, Rădăuți, Suceava

Da, există medicamente veterinare care pot fi cumpărate fără prescripție medicală în farmaciile veterinare. Acestea sunt de obicei produse cu o concentrație mai mică de substanțe active și sunt considerate sigure pentru utilizarea generală în anumite situații.

Cu toate acestea, este important să rețineți că majoritatea medicamentelor veterinare necesită o prescripție de la medicul veterinar conform legislației în vigoare. Aceasta se datorează faptului că anumite medicamente pot avea riscuri și efecte secundare asociate, necesitând evaluarea unui profesionist medical veterinar înainte de a fi utilizate.

Atunci când achiziționați medicamente veterinare, fie cu sau fără prescripție medicală, este recomandat să le utilizați strict conform instrucțiunilor de pe etichetă sau conform indicațiilor medicului veterinar. În cazul în care aveți întrebări sau îngrijorări, este întotdeauna bine să consultați medicul veterinar pentru a obține sfaturi și clarificări suplimentare legate de administrarea corectă și sigură a medicamentelor pentru animalul dumneavoastră.

Care sunt opțiunile de gestionare a paraziților externi la animale? Farmacie veterinara Suceava, Fălticeni, Rădăuți, Suceava

Există o varietate de opțiuni disponibile pentru gestionarea paraziților externi la animale. Iată câteva dintre cele mai comune:

  1. Pipete antiparazitare. Acestea sunt produse topice care se aplică pe pielea animalului, de obicei în zona gâtului sau a spatelui. Ele oferă protecție împotriva puricilor, căpușelor și altor paraziți externi pe o perioadă de timp specifică.
  2. Coliere antiparazitare. Aceste coliere sunt tratate cu substanțe chimice care resping sau ucid puricii, căpușele și alte insecte. Ele oferă protecție pe termen mai lung și pot fi utilizate ca măsură preventivă împotriva paraziților externi.
  3. Șampoane și produse de igienă. Există șampoane speciale antiparazitare care pot fi utilizate pentru a curăța și a elimina temporar puricii și căpușele de pe animal. De asemenea, există și alte produse de igienă, cum ar fi loțiuni și spray-uri, care pot ajuta la gestionarea paraziților externi.
  4. Comprimate antiparazitare. Acestea sunt medicamente administrate oral care ajută la controlul paraziților externi, cum ar fi puricii și căpușele. Aceste comprimate pot fi administrate o dată pe lună sau conform instrucțiunilor medicului veterinar.
  5. Băi și tratamente locale. Unele animale pot beneficia de băi regulate cu șampoane speciale antiparazitare sau de aplicarea locală a unor tratamente, cum ar fi picăturile antiparazitare. Acestea pot ajuta la eliminarea și prevenirea paraziților externi.

Este important să consultați medicul veterinar pentru a obține recomandări specifice privind opțiunile de gestionare a paraziților externi potrivite pentru animalul dumneavoastră. Medicul veterinar poate ține cont de specia, vârsta, greutatea, starea de sănătate și stilul de viață al animalului dumneavoastră pentru a alege cea mai potrivită opțiune și pentru a vă oferi instrucțiuni precise privind utilizarea corectă a produselor antiparazitare.

Concluzie Bolt Romania – telefon reclamatii, sesizari, plangeri, anulare comanda

În concluzie, Bolt este un serviciu de ride-hailing popular și convenabil în România, care operează în mai multe orașe importante din țară. Dacă ai nevoie de transport rapid și ușor în oraș sau către și dinspre aeroporturi sau alte destinații, Bolt poate fi o alegere excelentă pentru tine. Cu ajutorul aplicației Bolt, poți comanda un vehicul rapid și eficient, contacta echipa Bolt în caz de probleme sau reclamații și chiar oferi feedback pentru a ajuta la îmbunătățirea serviciilor oferite.

Ce numere de telefon pot gasi in cadrul acestui website?

Farmacie veterinara Suceava, Fălticeni, Rădăuți, Suceava. Culori si modele disponibile: In cadrul site-ului web contact-telefon.online puteti gasi numere de telefon contact pentru magazine online (comert online), Banci si IFN-uri, Hormigón pulido Guadalajara, firme de curierat rapid, furnizori servicii, Telefon Emag Romania, farmacii si spitale, primarii si alte institutii sau sectii de politie. Farmacie veterinara Suceava, Fălticeni, Rădăuți, Suceava,

Ai o intrebare? Apasa aici si trimite mesaj

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Numere de telefon contact similare

Contact Telefon – Suport Clienti – Call Center – Email